LinkedIn Öz Geçmiş Yazmanıza Yardım Ediyor

Kimilerimiz için öz geçmiş hazırlamak büyük bir keyifken kimilerimizin korkulu rüyasıdır. Aslında düşündüğünüz kadar da korkutucu olmaması gereken bu görev, kariyer hayatınızın başlangıç noktası, olmazsa olmazıdır adeta. Sadece okulunu bitirmiş yeni bir mezun olsanız dahi eğitim hayatınızı, staj deneyimizini, yetkinliklerinizi ve diğer başarılarınızı sıraladığınız bir öz geçmişe ihtiyacınız var. Güzel bir öz geçmiş hazırlarken de yardıma ihtiyacınız var!

O zaman ne mi yapıyoruz? Hemen Microsoft Word ile LinkedIn‘in ortak çalışması Resume Assistant‘a göz atıyoruz.

Çalışmak istediğiniz sektör ve pozisyonu belirledikten sonra LinkedIn, milyonlaca üyesinin öz geçmişini okuyup size özel içgörü oluşturuyor ve o pozisyondaki profesyonellerin CV’lerine neler yazdığından örnekler sunuyor. Ayrıca sizin pozisyonunuzda en çok tercih edilen yetkinlikleri de görüp uygun olanları CV’nize ekleyebiliyorsunuz.

Siz Microsoft Word‘de öz geçmişinizi oluştururken LinkedIn de veri tabanındaki iş ilanlarından size uygun olanları sağ panelde göstermeye başlıyor. Resume Assistant önümüzdeki aylarda tüm Office 365 kullanıcılarının hizmetine sunulacak ve umuyoruz öz geçmiş hazırlama korkunuz bir son bulacak.

LinkedIn Resume Assistant özelliği dahilinde profesyonel öz geçmiş yazarlarıyla da iletişim kurabileceksiniz. Bu sayede dilerseniz öz geçmiş hazırlama işini kediniz yapmayıp uzman birinin ellerine teslim etmeyi de tercih edebileceksiniz. Bu kapsamlı iş birliğinin zamanla daha da genişleyeceğini düşünüyor, Microsoft LinkedIn‘i satın aldığı için bu tip ortaklıklara artık hiç şaşırmıyoruz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak