LinkedIn’de Gelişmiş Arama Sonuçları

LinkedIn, daha zengin sonuçlar ve filtreleme özellikleri sunan yeni arama özelliğini duyurdu. Artık daha detaylı sonuçlar görmek isteyenlerin kullanabileceği yeni arama araçları var.

LinkedIn’in yeni masaüstü tasarımıyla eş zamanlı yayına alınan özellik; kişi, iş, şirket, grup ve okul aramaları için geçerli. Ancak yakın bir zamanda LinkedIn’de içerikler arasında arama yapma özelliği de devreye alınacak.

Belirli bir kişi için yapılan aramalarda sonuçlar içinde yer, şirket, eski şirket, sektör ve okul gibi farklı filtreleme seçenekleri bulunuyor. Sonuçlarda adına tıkladığınız LinkedIn üyelerine mesaj atabiliyor, bağlantılarınıza ekleyebiliyor ya da takip edebiliyorsunuz.

Eğer şirketlerdeki açık pozisyonlar arasında arama yapıyorsanız ilgilendiğiniz koşulları sağlayan pozisyonlar için uyarılar yaratabiliyorsunuz. Belirli bir şirkette belirli bir pozisyonda açılan ilanları (örneğin; “Apple’da Yazılım Mühendisi” gibi) hiç gözünüzden kaçırmıyorsunuz. “Create search alert” seçeneğiyle kurabileceğiniz arama alarmınız pozisyon için iş ilanı açıldığında sizi e-posta veya mesajla uyarıyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak