LinkedIn’de Video Dönemi Başlıyor!

LinkedIn kullanıcılara sunduğu yeniliklere hız kesmeden devam ediyor. LinkedIn’de şimdiye kadar bulunmayan video çekimi ve paylaşımı artık bizlerle!

Zaten kendileri de her gün bir başka yenilik eklediklerini belirtiyorlar. İşte, video paylaşımı ve diğer özelliklerden bazıları…

  • Video paylaşımı: Neredeyse tüm ağlarda video yarışları devam ederken LinkedIn de geliştirdiği özelliği ile bu yarıştaki yerini aldı. LinkedIn’deki 500’den fazla Düşünce Lideri (Influencer) 30 saniyelik videolar yayınlayarak sürece start verdi. Bundan sonra LinkedIn mobil uygulamasında doğrudan video çekip paylaşmanız mümkün olacak. Videolarınızın izlenme verilerine dair de bilgi alabileceksiniz.
  • Bildirimlerde özelleştirme: Diğer kanallarda olduğu gibi LinkedIn’de de artık paylaşımlarını ya da bildirimlerini görmek istemediğiniz bağlantınızı sessize almak mümkün olacak.
  • Çoklu fotoğraf paylaşımı: Bugüne kadar paylaşımlarda yalnızca 1 tane fotoğraf eklenebilirken artık 9 taneye kadar fotoğraf ekleme imkanı bulunuyor.
  • İleti analizleri: Yaptığınız paylaşımları gören ve etkileşime geçen kişilerin özelliklerini artık hem web’de hem de mobilde görebileceksiniz.
  • Bağlantıların bağlantılarını arama: LinkedIn kendini network sağlama platformu olarak tanımlarken artık aramalarda bağlantıların bağlantılarını da arama imkanı sunuyor. Eğer bağlantılarınızın size ait bağlantıları görmelerini istemiyorsanız ayarlardan bu özelliği kapatmanız gerekiyor.
  • Profil özellikleri: Arama yaptığınızda çıkan kişinin özelliklerini görmek için profiline tıklamanız gerekir. Tabii bunun LinkedIn dünyasındaki anlamı karşıdaki kişinin de sizin onun profiline baktığınızı görmesidir. Yeni özellikle profile tıklamadan sadece üzerine imleci götürerek daha fazla profil detayı görebileceksiniz.
Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak