Markalar, Aradığı Fenomeni Facebook’ta Hemen Bulacak

Uzun süredir Facebook tarafından gelen en heyecan verici haberlerden biri kulaktan kulağa yayılmaya başladı. Facebook, milyonlarca hayranı olan internet fenomenlerini ve influencer’ları markaların kolayca arayıp bulabilmesi için bir arama motoru geliştirdi!

AllFacebook.de adlı web sitesinin elde ettiği ekran görüntülerine göre sizin arama motoruna girdiğiniz hedef kitleniz ile Facebook’taki influencer’ların kitleleri karşılaştırılıyor ve en iyi eşleşmeler listelenerek karşınıza çıkıyor. Listede; etkileşim oranları, video izlenme rakamları ve hayran sayıları gibi veriler de bulunuyor.

Arama yapan markalar, tespit ettikleri influencer ve fenomenleri gizli listelere kaydedebiliyor, onlarla iletişime geçebiliyorlar.

Bu yeniliğin, Facebook‘ta markasına ve hedef kitlesine uygun bir fenomen ya da influencer arayan markalar için paha biçilmez bir araç olacağını öngörüyoruz.

Facebook’un bu hamlesinin amacının, içerik yaratıcılarının markalarla iş birliğine gidip daha fazla gelir elde etmeleri ve dolayısıyla Facebook‘ta daha büyük sayılarda yer almaları olduğu anlaşılıyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak