Medikal Instagram: Figure 1

Görsel paylaşımın gücü, Instagram gibi platformları oldukça popüler hale getiriyor. Artık, medikal dünyada da bu görsel paylaşım gücünden yararlanıldığına şahit oluyoruz.

Figure 1 mobil aplikasyonu sağlık meslek mensuplarına, vakaların fotoğraflarını yükleme ve paylaşma, çevrimiçi tartışma yaratma, kitlelerin de katılımıyla referans görüntülerle bir veri tabanı oluşturma olanağı sağlıyor.

Yenilikçi sağlık hizmeti teknolojileri şirketi Movable Science tarafından geliştirilen bu uygulama, Instagram ile benzer mizaçta tasarlandı. Figure 1, sağlık meslek mensuplarına çalıştıkları vakalarla ilgili görüntüleri kendi ortamlarında yaratmalarına imkân veriyor. Hastaların kimliklerini korumak amacıyla yüz tanıma yöntemi kullanan uygulama, bu yöntem sayesinde yüz kısmını tamamen bloke ediyor. Ayrıca kullanıcılar, kimliklerini teşhis ettirebilecek kişisel özelliklerini gizleyebiliyor; fotoğrafı kimlerin görebileceğini seçebiliyor; fotoğrafı izah edici notlarla tanımlayabiliyor ve arama yöntemiyle kolay ulaşılabilme sağlamak amacıyla etiketler belirleyebiliyorlar.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak