Meerkat’in Son Günü…

meerkat

Akıllı cihazınızdan kolayca canlı yayın yapabilmemizi sağlayan öncü mobil uygulama Meerkat ömrünü tamamladı diyebiliriz. İlk çıktığında sektöre tam hız giren ve birçok ünlünün hemen yerini aldığı Meerkat uygulaması, rakibi Periscope ile süren yaklaşık bir yıllık mücadelesini kaybetti.

Son haberlere göre Meerkat, uygulamasını App Store‘dan çekmiş. Arkasında Twitter kadar güçlü bir sosyal medya devi bulunmayan Meerkat’in rakibi Periscope’a yenileceği tahmin ediliyordu ama tam olarak ne zaman pes edeceğini zaman gösterecekti.

Canlı yayın fikrini ilk aklımıza sokan mobil uygulama olmasına rağmen Periscope tarafından özellikleri kopyalanıp hızlıca sindirilen Meerkat, ilk çıktığında sevimli mirket logosu ve neşeli civciv sarısı tasarımıyla gönülleri kazanmıştı oysa.

Meerkat CEO’sundan gelen açıklama, Meerkat geliştiricilerinin diğer projesi kapalı grup video konferansı uygulaması Houseparty üzerinde çalışmaya devam edeceklerini gösteriyor. Houseparty, 1 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Umarız bu sefer Twitter ya da Periscope Houseparty’e rakip olmaz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak