Mesaj Reaksiyonları ve Mention Özelliği Messenger’da!

Facebook kullanıcılarının sohbet uygulaması Messenger, iki yeni özellikle sohbetlere keyif katmaya hazırlanıyor.

Duygularınızı Mesaj Reaksiyonlarıyla İfade Edin

Kullanıcılarını daha eğlenceli sohbetlere misafir etmek isteyen Messenger, ilk yeniliğiyle yazılan her bir mesaj hakkındaki duyguları emoji’lerle ifade etmenin yolunu açıyor. Böylece arkadaşınızın tatlı köpeğini ya da kedisini ne kadar sevdiğinizi yanağına bir “sevgi” emoji’si bırakarak gösterebilirsiniz. “Sevgi, gülümseme, şaşkınlık, üzüntü, kızgınlık, evet ve hayır” emoji’lerinden uygun olanıyla duygularınızı ifade edebilirsiniz. Sohbete konuk olanlardan kimlerin hangi reaksiyonu verdiğini ise mesajın alt köşesinde görmeniz mümkün.

Sizin yolladığınız mesajlardan birine reaksiyon gösterildiğinde minik bir animasyon sizi durumdan haber edecek. Messenger’ınız kapalıyken ise arkadaşlarınızın mesajınıza emoji bıraktığına dair bir bildirim alacaksınız.

Biri Sizden Bahsettiğinde Mention Özelliği Devrede

Messenger’ın ikinci yeniliği ise mention özelliğiyle ilgili. Biliyorsunuz ki sohbet ortamında bir kişiden bahsetmek için kullanıcıların isimlerinin başına @ işareti koymamız yeterli. Artık Messenger’da da mention özelliği aktif olacak ve biri sizi mention’ladığında bildirim alacaksınız. Böylece sohbete anında dönerek cevap verme hakkınızı kullanabileceksiniz.

Kurumlardaki iletişimi de güçlendirmek isteyen Facebook, iş arkadaşlarını buluşturan sohbet uygulaması Workplace üzerinde de mesaj reaksiyonları ve mention özelliğini hizmete açacağını bildirdi.

Görünen o ki Messenger ilerleyen günlerde tüm dünyada hizmete girecek bu iki yeniliğiyle kullanıcılarını keyifli sohbetlere konuk edecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak