Messenger Reklamları İçin Hazır Olun!

Gün geçmiyor ki sosyal ağlarda yeni reklam modelleriyle karşılaşmayalım. İşte, onlardan biri daha! Facebook’un önce ayrı bir programa taşıdığı mesajlaşma özelliği Messenger şimdi de reklamlar için yeni bir alan oluyor. Gün içinde sıklıkla kullandığımız mesajlaşma platformunda yakın zamanda yeni reklam türleriyle karşılaşacağımızın duyurusu yapıldı.

Facebook Messenger’da Yeni Reklam Modelleri

Deneme görsellerinde de görüldüğü gibi konuşmaların sıralandığı ana sayfada büyükçe yer alacak reklamlar bizi ilgili markanın web sitesine ya da mesajlaşma penceresine götürebilecek. Reklamlar şu an için yalnızca ana sayfada olup konuşmalar arasında yer almayacak gibi görünüyor.

Facebook, geçtiğimiz günlerde de markaların kişilerle doğrudan mesajlaşabilmesine ve onlara reklam içeriği yollamasına izin vermişti. Aylık 1,2 milyar aktif kullanıcıya sahip Facebook Messenger’da 2017’nin sonuna kadar reklamların herkes için aktif hale geleceği açıklandı. Böylece Facebook, sahibi olduğu Facebook ve Instagram uygulamalarından sonra Messenger’dan da reklam gelirleri elde edebilecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak