Messenger’da Markaların İstilası Başlıyor!

Facebook’un Messenger uygulaması son dönemde birbiri ardına yaptığı yeniliklerle dikkat çekiyor. Bunlardan bazıları ilgilenebileceğimiz markaların chatbot‘larını otomatik olarak bize önermesi ve kullanıcı adı ile iletişim kurabilme.

Geçtiğimiz ay 900 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaştığını duyuran uygulama, artık Messenger’ı sadece arkadaşlarla sohbet uygulaması olmaktan iyice çıkartıyor! Markaların chatbot kullanımını daha önceden aktive eden Messenger, bu botlarla yazışarak iletişim kurmamızı, bildirim ve farklı aksiyonlar almamızı mümkün kılmıştı. Şimdi ise halihazırda arama kısmından arkadaşlarımıza ulaştığımız şekilde konuşmak isteyebileceğimiz markaları da öneriler kısmında görebiliyoruz. Henüz sadece bazı kullanıcılarda test edilen bu özellik, tamamlandığında tüm kullanıcılara sunulacak. Şu an aktif olan Messenger chatbot listesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki KLM videosunda da gördüğümüz gibi yenilikler bu kadarla da sınırlı değil. Diğer yenilikler; Messenger Kod, Messenger Kullanıcı Adı ve Messenger Bağlantıları özellikleri sayesinde kullanıcılara daha basit ve hızlı şekilde sohbet imkanı sağlayacak. Messenger Kodları ile insanlar birbirlerinin kodlarını tarayarak anında sohbet edebilecek, bağlantılarını çevrim içi olarak her yerde paylaşabilecek ve sadece kullanıcı adlarını kullanarak bağlantı kurma şansına sahip olacaklar. Bir marka veya kişiyle yapılan sohbet, kendine has Messenger bağlantısı ile tarayıcıda açılarak direkt o sohbete gitmeniz sağlanacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak