Motorola’nın Android Telefonu Devour

Türkiye pazarında aradığını bulamayan Motorola‘nın yeni telefonu Devour, diğer Android telefonlar gibi tüm Google aplikasyonlarını kullanabileceğiniz teknolojiye sahip. Gmail, Google Maps, Google Talk, YouTube, Google Search ve Google Maps Navigation özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Android Market’ten 30.000’e yakın aplikasyonu telefona indirip kurabiliyorsunuz.

Devour’u diğer Android telefonlardan ayıran özellik Motorola’nın MotoBlur programı. Tek ekranda tüm mail ve sosyal ağ hesaplarınızı görebiliyorsunuz. Ekranın orta panelindeki baloncuklarda online statünüz, arkadaşlarınızdan haberler gösteriliyor. “Universal Inbox” adı altındaki posta kutusunda ise SMS mesajları, mesajlar ve emailler görüntüleniyor. Arkadaşlarınızın Myspace, Twitter ve Facebook’taki statü ve fotoğraf güncellemelerini baloncuklarda görebiliyorsunuz.

3.1 inçlik dokunmatik ekranda sol sağa parmağınızı hareket ettirdiğinizde ana ekranın son paneline ulaşıyorsunuz. Burada sosyal medya ağınızdan gelen haberleri, müzik listenizi, hava durumunu ve analog saati görebilirsiniz. Diğer yöne parmağınızı hareket ettirdiğinizde sağ panele ulaşıyorsunuz, burada ise Google arama barı, telefonu kullanmak için yardım baloncukları ve borsa aplikasyonu açılıyor.

Diğer Android telefonlardaki gibi telefonun mikrofonuna söylenen kelimeler Google arama bölümüne yazılı olarak dökülüyor.

Tüm iletişim listeleriniz, tüm hesap girişleriniz, giriş sayfası ayarlarınız, email ve sosyal ağ mesajlarınız MotoBlur portalında “the cloud” adı altında yedekleniyor.

Telefonunuzu kaybetmeniz durumunda portalı kullanarak telefonun içine kurulmuş olan aGPS teknolojisi ile yerini tespit edebilirsiniz. Uydulara ek olarak, aGPS diğer yer belirleme kaynakları olan telefon kuleleri ve yerel ağları da kullanarak telefonun yerinin saptanmasını sağlıyor. Son çare olarak portal yardımıyla telefonun içindeki tüm bilgileri silebiliyorsunuz.

Telefonun pili 389 saat kullanıma yetecek kadar dayanıyor. MP3, MPEG4, AAC ve H.264 gibi ses ve video formatları çalıştırılabiliyor. Telefon kamerasının dijital zoom özelliği var ve saniyede 23 karelik görüntü çekebiliyor. Fotoğraflar bazı programlar vasıtasıyla çevriliyor, kırpılıyor veya kesilebiliyor.

Kaynak: http://www.technewsworld.com/story/Motorolas-Devour-An-Android-Phone-for-Info-Gorgers-69646.htmlHenüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak