Özelleştirilmiş Haber Kaynağı

Facebook haber kaynağı takip ettiğiniz kişi ve sayfaların paylaşımlarını, ilginizi çekecek konuları size sunan özel bir alan. Peki, bu alanı kendinize göre daha da fazla kişiselleştirebilseydiniz nasıl olurdu? Facebook, yeni güncellemesiyle artık buna imkan sağlıyor. Yeni haber kaynağınız, sizlere daha çok ilginizi çekecek konular sunmaya hazırlanıyor.

Yeni eklenen haber kaynağı seçenekleriyle haber kaynağınızı kendinize göre şekillendirebilecek ve Facebook deneyiminizi iyileştirebileceksiniz.

Yeni ayarlarla yapabilecekleriniz şöyle:

Öncelikli görmek istediğiniz arkadaşlarınızı ve sayfaları seçebileceksiniz

Haber kaynağınızda üst sıralarda görmek istediğiniz arkadaşlarınızı ve sayfaları kendiniz seçebilecek, artık arkadaşlarınızın paylaşımlarını hiç kaçırmayacaksınız. Facebook’a girdiğinizde üst sırada seçtiğiniz arkadaşlarınızın siz Facebook’ta değilken yaptığı paylaşımları görecek, devamında da normal akışınıza dönebileceksiniz.

İlginizi çekecek yeni sayfalarla bağlantı kurabileceksiniz

Daha önceki beğenilerinizden göre takip edebilecek yeni sayfa önerileriyle karşılaşacak, ilgi alanlarınıza uygun yeni sayfalar keşfedeceksiniz.

Takip etmek ya da takibi bırakmak isteyeceğiniz arkadaş ya da sayfaları belirleyebileceksiniz

Güncellemeyle birlikte son zamanlarda haber akışınızda üst sıralarda gördüğünüz arkadaşlarınızın, sayfaların ya da grupların listesine ulaşacak, görmek istemediklerinizi takip etmeyi bırakabileceksiniz. Bununla birlikte daha önce takibi bıraktıklarınızı da görebilecek, isterseniz tekrar takibe alabileceksiniz.

Haber Akışı Seçenekleri’ndeki değişiklikleri cep telefonu uygulamanızın sağ alt köşesindeki “More” bölümüne tıkladığınızda çıkan “Settings” bölümünden yapabilirsiniz. Özellikler, şu an için yalnızca iOS’ta mümkün, yakın zamanda Android’e ve masaüstlerine de gelecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak