Pinterest ile Haydi Mutfağa!

Mmmm, Pinterest’ten mis gibi kokular yükseliyor! Hemen her konuda fikir vermeyi seven Pinterest mutfakla arası iyi olanlara birbirinden lezzetli tarifler sunmaya devam ederken, bu konuda bir takım yeni özellikler getirdi. Hiçbir kategorinin yemek tarifleri kadar sevilmediğini gören Pinterest, yemekseverlere daha kolay lezzetli tarifler ve tavsiyeler verecek.

Hedef Odaklı Tarifler

Gelişigüzel tariflerle karşılaşmak istemeyen kullanıcıların serzenişlerini duyan Pinterest, bu konuya el atıyor ve belirtilen zamana, malzemeye ve diyete göre tarifler sunmaya başlıyor. Böylece çat kapı gelen misafirlerinize 15 dakika gibi kısa bir sürede tadı damaklarında kalacak lezzetler sunabilir ya da diyet içeriğinize uygun tariflere ulaşarak kalorisi yüksek yemeklerden hızlıca kaçabilirsiniz.

Lezzetli Tarifler Mercek Altında

Görsel keşfetme teknolojisiyle kullanıcılarına 750’den fazla kategoride aradıkları her şeyi bulmalarını sağlayan Pinterest, Lens Beta özelliğiyle limondan çileğe kadar her yiyecekle yapılabilecek tarifler veriyordu. Şimdi bu özelliğe bir yenilik daha geliyor. Artık Lens özelliğiyle tarifleri daha yakın mercek altına alabileceksiniz.

Reytingi Yüksek Tarifler Pinterest’te

Pinterest’in tariflere dair bir diğer yeniliği ise hünerli mercilerden reyting onaylı olması. Artık tariflerin üzerinde epicurious, Martha Stewart ve Food Network gibi sitelerin verdiği reytingleri de görebilirsiniz.

Bakalım, birbirinden lezzetli tarifleriyle kullanıcılarını mutfağa çağırarak “Afiyet olsun.” diyen Pinterest ilerleyen günlerde ne gibi yeniliklere imza atacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak