Pinterest Panoları Bölümlere Ayrılıyor

İlham almak için kendisine sık sık başvurduğumuz fikir babamız Pinterest, kullanıcılarının işini kolaylaştıracak bir yeniliğe gidiyor. Belki de ne zamandır istediğimiz bir özellikti bu. Evet, içerisinde beğendiğimiz yüzlerce Pin’in bulunduğu panolarımızıbölümlere” ayırabileceğiz artık.

Özellikle düzenli olmayı seven kullanıcılarını daha çok mutlu edecek olan yenilik, panolarımızdaki fikirleri konularına göre bölümlememizi ve sonrasında aradığımız fikirleri daha kolay bulmamızı sağlayacak. Bir nevi çekmece düzenleyici gibi düşünebiliriz bu yeniliği. Renkli çorapları bir bölüme, siyahları diğer bölüme, desenli olanları diğerine gibi…

Şu an için yalnızca küçük bir grup üzerinde test edilen özellik, kısa zaman içerisinde tüm kullanıcıların hizmetinde olacak. Gelelim, yeni özellik ile Pin’lerimizi nasıl organize edeceğimize… Öncelikle bir panomuzu açarak üzerindeki “Bölüm Ekle” sekmesini tıklamamız gerekiyor. Böylece istediğimiz Pin’i istediğimiz bölüme ekleyebiliyoruz. Ayrıca, daha önce oluşturduğumuz panolarımızdaki Pin’leri de tek panonun altındaki bölümler halinde organize edebileceğiz.

Yeniliğin tüm Pinterest sakinlerine düzen getirmesi dileğiyle…

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak