Pinterest Yenilikleri

Platformunu kullananları dinleyerek kendini geliştirmeyi seven Pinterest, 3 yeni özellik duyurdu. Bu özelliklerin neler olduğunu şimdi sırasıyla açıklıyoruz:

1. Mesajlaşma

Eskiden bir kişiyle mesajlaşmak için birbirinizi Pinterest’te takip etmeniz gerekiyordu. Spam mesajları engelleyen bu uygulama, işe yaradığı kadar kolayca mesaj göndermenin de önüne geçiyordu.

Yıllar içinde spam filtrelerini daha da geliştiren Pinterest, artık bu ekstra korumaya ihtiyacı olmadığını belirtti ve birbirini takip etmeyen kişilerin mesajlaşmasına, Pin paylaşmasına ve davetiye göndermesine izin verdi.

Ayrıca aramaları da geliştiren Pinterest, tanıdığınız kişleri bulmanızı kolaylaştırdı.

2. Akışınızda daha ince ayarlar

Kullanıcıların akışlarında yer alan ve kişiye özel bir Pin seçkisi sunan “Picked for you” özelliğini yeni kullanıcılar çok beğense de bazı kullanıcıların sevmediğini öğrenen Pinterest, ayarlar bölümünden bu özelliği kapatma seçeneğini getirdi.

3. Pin’leri dilediğiniz gibi paylaşma

Pinterest, kullanıcı olmayanlarla ve ayrıca diğer uygulamalarla arasındaki etkileşimi artırmak için Pin’lerinizi, board’larınızı ve profillerinizi artık Facebook Messenger, WhatsApp ve text mesajı gibi seçeneklerle paylaşmanızın yolunu açtı.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak