Posteri Fotoğrafla Hastalığa Engel Ol!

İngiltere’de bulunan “The Childhood Eye Cancer Trust Charity”, çocuklarda görülen retinoblastoma adını taşıyan ve ölümcül olabilen göz kanseri hastalığına dikkat çekmek ve insanları bu konuda eğitmek  için kurulmuş.

Retinoblastoma, erken aşamalarda herkesin kolayca teşhis edebileceği bir hastalık. Flaşla çekilen fotoğraflarda tek gözde çıkan beyaz nokta, hastalığı fark etmenin en kolay yolu.

Buradan yola çıkan Wunderman ajansı, “The Childhood Eye Cancer Trust Charity” ile elele vererek hastalığa karşı farkındalık yaratmak için interaktif posterlerle oluşturulan bir kampanya başlattı.

İlk olarak ajans, hayatları kurtulan gerçek retinoblastoma hastası çocuklarla fotoğraf çekimleri gerçekleştirdi. Daha sonra yansıtıcı mürekkep kullanarak yaratılan birbirinden farklı posterleri, ebeveynler ve bakıcılar arasında farkındalığı yaymak için doktor ofislerine, bebek kliniklerine ve çocuk bakım merkezlerine astı.

Kampanya, herkesi akıllı telefonlarıyla posterleri fotoğraflamaya davet ederek, sağlıklı gözün aksine diğer gözdeki beyaz lekeyi kolayca ayırt edebilmelerini sağladı. Sonuç olarak ortaya farkındalık yaratan başarılı bir kampanya çıktı.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak