Snapchat Pes Etmiyor! ?

Instagram’ın oldukça gerisinde kalan Snapchat yılmadı ve yeni özellikler getirmeye devam ediyor! Bu işe baş koymuş sanıyoruz… En son Instagram gibi GIF özelliğini bünyesine getiren Snapchat şimdi de yepyeni bir özellikle karşımızda. Nedir dersiniz?

İki Özellik Birden!

Yeni özelliği videolu grup konuşması! Üstelik bu grup konuşmasında 16 kişiyle aynı anda konuşabiliyorsunuz. Bu özelliği başlatmak oldukça basit. Grup sohbetindeyken altta ortada çıkan video simgesine dokunuyorsunuz ve hemen arkadaşlarınızla videolu konuşma başlatıyorsunuz. Snapchat sizin adınıza arkadaşlarınıza video sohbete katılmaya davet eden bir bildirim de gönderiyor ve grupça Snapchat vasıtasıyla eğlenmeye başlıyorsunuz. Videodayken yüz fitreleri kullanmaya devam edebilir ya da konuşmaya sadece sesinizle veya mesaj yazarak katılabilirsiniz.

Bununla beraber bir özellik daha var ki aslında geç kalınmış bir özellik diyebiliriz buna. Artık Snapchat’te de hikayelerde mention yapabiliyorsunuz. Yani “@” yaparak arkadaşlarınızı etiketleyebiliyor ve onların bu hikayeden haberdar olmalarını sağlayabiliyorsunuz.

Bu arada hala Snapchat’i sıklıkla kullanan kaldı mı? Neyse konumuz bu değil. Yeni özelliklere odaklanmamız gerekiyor. Ne kadar grup konuşması oldukça ilgi çekici olsa da mention özelliği için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. O zaman gençler grup konuşmalarında buluşsun, konuşacak konularınız hiç bitmesin!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak