Snapchat’ten Yeni Snappables Özelliği ve Spectacles v2.0

Snapchat, artırılmış gerçeklik oyunları olarak tasarladığı yeni Snappables özelliğini piyasaya çıkartıyor. Arkadaşlarınızla birlikte artırılmış gerçeklik oyunları oynamanızı sağlayacak yeni özellik ile dokunma, hareket ve hatta yüz ifadelerini kullanarak Snappables oyunlarını kontrol edebileceksiniz.

Filtrelerin bulunduğu Lenses alanında yer alacak Snappables’ı kullanmak için, oyunu açmanız ve arkadaşlarınızdan birini davet etmeniz yeterli. Bazı Snappables’lar arkadaşlarınızın yüksek skorunu geçmek için onlara meydan okumanıza izin verirken, bazı oyunlarda çok oyunculu seçenekler de bulunuyor.

Yüzünüzü bir çeşit denetleyici olarak belirlediğiniz, Snapchat’in yeni Snappables AR oyunlarından birinde ön kameranızı kullanarak yüksek bir puan kazanmak ve sanal ağırlıkları hızla kaldırmak için kaşlarınızı yükseltmeniz gerekiyor. Uzaylılarla dövüşebileceğiniz, bir rock grubu kurabileceğiniz, basketbol oynayabileceğiniz birçok oyun seçeneği sunan Snappables, çok yakında kullanıma sunulacak.

Şirket, yaklaşan donanım ve artırılmış gerçeklik deneyimleri arasında bir bağlantı kurulduğunu ima etti, ancak bunu nasıl yapacakları hakkında detaylı bir açıklama yapmadı.

Yeni Spectacles ile Benzersiz Paylaşım Deneyimi  

Snapchat’in ikinci hamlesi ise kameralı gözlüğü Spectacles’in yeni versiyonu v2.0 oldu. Yeni gözlükler daha hafif, daha küçük ve su geçirmez! 1216×1216 ile 1642×1642 piksel boyutlarda onar ve otuzar saniyelik videolar çekebileceğiniz yeni Spectacles, bu sefer fotoğraf çekmenize de izin veriyor. Önceki modeldeki bağlantı sorunlarını çözmek için ise 4 kat daha hızlı Wi-Fi bağlantısı sağlanacak.

Snapchat Spectacles v2.0’daki renk seçenekleriGözlük kılıfları Spectacles’ı şarj etmek için tasarlanmış. Öncekinden daha küçük yeni kılıflar 4 defaya kadar ürünü şarj edebiliyor, böylece normal kullanımla Spectacles’ın bir hafta boyunca dayanmasını sağlıyor. Yeni Spectacles 150 dolardan ABD, Kanada, İngiltere ve Fransa’da satışa sunuldu. Bu ülkelerde olup da ürünü satın almak isteyenler bu adresi ziyaret edebilir

Snap CEO’su Evan Spiegel, donanım ve yazılımları birbirinden bağımsız olarak geliştirerek kullanıcılar için AR’yi ilerletme stratejisinden bahsetti: “Yeni ürünlerimizi bir araya gelinceye kadar kendi başlarına geliştirmelerine izin verecek şekilde ayrıştırıyoruz. Önümüzdeki on yıl içinde, bu parçaların birbirine uyması, muhtemelen Snapchat’i tanımlayan şey olacaktır.” Spiegel, “Bu şekilde çalışarak Snapchat içinde çok gelişmiş ve artırılmış gerçeklik ürünlerini güçlendiren hızlı bir tempoda ilerleyebiliriz.” dedi.

Bu gelişmeler Snapchat’in bir sonraki gözlük sürümü için nasıl bir şey düşündüğü hakkında bize pek bir şey söylemese de, şirketin AR filtreleri ve oyunları, bir selfie kameralı telefonla oynamanız için tasarlandı ve görünen o ki yeni kameralı yeni gözlükler de çoktan insanların favorileri arasında yerini aldı.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak