Spotify’da 2017’nin En Çok Dinleneni: Ed Sheeran

Son yıllarda yükselişini hızla sürdüren online müzik dinleme platformlarının başında gelen Spotify, her sene sonunda açıkladığı 2017’nin en çok dinlenenleri listesini kullanıcılarına sundu.

Listeye göre 2017’nin zirvesinde Ed Sheeran yer alıyor. Aylık 47 milyon dinleyici elde eden şarkıcının son albümü “÷” ise dünya çapında 3,1 milyar dinlenme ile 2017’nin en çok dinlenen albümü oldu. Ayrıca şarkıcının “Shape of You” isimli şarkısı da 1,4 milyar kez dinlenerek Spotify’da tüm zamanlar en çok dinlenen şarkısı unvanını elde etti.

Ed Sheeran’ın başarısı dışında, dünya genelinde hip-hop’un geçen yıla oranla dinlenme sayılarının %74 arttığı belirtiliyor. Aynı şekilde, 2017 yılı Latin müzik dünyası için bir kilometre taşı olma niteliği taşıyor. Geçen yıla göre dinlenmesini %110 oranında artıran kategoride bu sene ilk defa “Despacito” ve “Mi Gente” şarkıları Spotify Global Top 50 listesinde 1 numaraya ulaştı. Luis Fonsi, Daddy Yankee ve Justin Bieber’ın şarkısı “Despacito Remix”, 2017 Yazının Şarkısı seçilerek ilk kez bir Latin şarkıcı bu unvana sahip olmuş oldu. Tüm liste bu adresten incelenebilirken, kullanıcılar için kişiselleştirilmiş listelere buradan ulaşılabiliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak