Tweet’leri Düzenleme Özelliği Kapıda

tweet-duzenleme

Bildiğiniz üzere Twitter’da attığınız bir Tweet’e geri dönüp düzenleme yapamıyorsunuz. Düzeltilmek istenen şey küçücük bir imla hatası bile olsa bir Tweet ancak silinmek ve yeniden paylaşılmak suretiyle değiştirilebiliyor. Bu durumda Tweet’in aldığı bütün etkileşim sıfırlanıyor ya da Tweet’in alakalı olduğu konunun zamanı geçiyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey geçtiğimiz günlerde takipçilerine Twitter’da en çok görmek istedikleri özellikleri sordu ve büyük çoğunluk Tweet’lerin düzenlenebilmesini istediklerini belirtti. Dorsey böyle bir özelliğin gelebileceğini ancak geçmiş Tweet’lerde düzenlemeden kaynaklanacak sıkıntıların önüne geçmek adına yalnızca bazı hatalarının düzenlenmesine imkan sağlanacak şekilde süre kısıtlamalı olabileceğini belirtti.

Henüz böyle bir özelliğin kapsamı netleştirilmemiş olsa da Jack Dorsey, kısıtlı sürenin 5 ila 15 dakika civarında olacağına işaret ediyor. Detaylar belli oluncaya kadar Twitter’dan gelecek açıklamaları beklemek zorundayız.

Jack Dorsey’in yöneltilen sorulara verdiği yanıtlar arasında beğeni haricinde bir kaydetme seçeneği, daha fazla yerelleşmiş gündem ve trend sunumları da yer aldı.

Odaklandıkları bir diğer alanının da hak ihlalleri ve troll hesaplar olduğunu belirten Dorsey, 2017’de bu konu üzerinde daha çok çalışacaklarını söyledi.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak