Twitter Analytics Neden Önemli?


Günümüzde tüketicilere ulaşmak, çok ama çok zor. Her gün milyonlarca tweet, blog yazısı, makale ve video tüketicilerin algısında yer edinmek için büyük çaba sarf ediyor.

Pazarlamacıların hedef kitlelerini doğru yerde, doğru zamanda ve doğru şekilde yakalayarak etkili içerikler üretebilmelerinde Twitter Analytics etkili bir rol oynuyor.

Dikkatli kullanıldığında Twitter Analytics, iletinizin sadece kaç RT aldığını öğrendiğiniz bir araç değil; takipçilerinizi yakından tanımanızı ve onlara ulaşmanızı da sağlayan bir kılavuz.

Top Tweet’lerinizi Keşfedin

Analytics.twitter.com üzerinden sisteme giriş yaparak “Tweets” sekmesinden en fazla etkileşim alan tweet’lerinizi inceleyin.

Hangi tweet’leriniz daha fazla etkileşim alıyor? Sizin yazdığınız tweet’ler mi yoksa başkalarına ait paylaştığınız tweet’ler mi? Hangi konuda yazdığınız içerikler hedef kitleyi yakalamış sorusuna Twitter Analytics cevap veriyor.

Takipçilerinizi Keşfedin

İçerik üretmede “Followers” sekmesi de en az “Tweets” sekmesi kadar değerli.

Demografik özellikler sekmesi ile takipçilerinizin nerede yaşadığı, medeni hali ve eğitim durumu bilgisine erişiyorsunuz.

Yaşam şekilleri sekmesi ile insight elde etmek mümkün. Takipçilerinizin teknolojiden spora, politikaya kadar ne düşündüğüne dair tüm soruların cevabı bu sekme altında.

Tüketici davranışları sekmesi ise takipçilerinizin kaliteli mi yoksa bütçesine uygun ürünü mü tercih ettiğini açıklıyor.

Sosyal medya ölçümlemede Twitter Analytics’ten daha ileriye de gidebilirsiniz. Twitter hesaplarınız, rakiplerinizin hesapları ya da sektörünüzdeki durum hakkında birçok premium rapora Sosyal Medya Takip Programı BoomSonar modüllerinden BoomSocial Sosyal Medya Analiz platformumuz ile ulaşabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak