Twitter Audience Insights

Twitter hesap yönetimi için büyük önem taşıyan insight verileri için yeni bir güncelleme yaptığını duyurdu: Audience Insights. Takipçi analiziyle artık takipçileriniz ve organik olarak etkileşime geçtiğiniz kullanıcılar hakkında daha detaylı bilgi edinebilecek, herhangi bir kampanya için doğru hedef kitleye seslenebileceksiniz. “Audience Insights” arayüzü; kullanıcıların demografik bilgilerini, ilgi alanlarını, satın alma davranışlarını ve daha fazlasını takip etme imkanı sağlayacak.

Bu yöntemle piyasaya süreceğiniz bir ürün grubuyla ilgili kişilere seslenebilecek ya da sizi takip eden kişilerin kullanım eğilimlerine göre onlarla iletişim kurabilecek, strateji belirleyebileceksiniz. Ayrıca Twitter’ın genel kullanıcılarına göre kendi takipçilerinizi de değerlendirmeniz mümkün olacak.

Audicence Insights artık tüm reklamverenlere ve Twitter Analytics kullanıcılarına açık. Ancak kıyaslama özelliğinde şu an için sadece Twitter’ın Amerika’daki kullanıcılarıyla kıyaslama yapmak mümkün oluyor ve yakın zamanda tüm dünyaya açılacağı belirtiliyor. Twitter bu getirdiği özellikle tıpkı Facebook’ta olduğu gibi hem daha kapsamlı bir hesap analiz imkanı sunmuş oluyor hem de yine Facebook’taki gibi nokta atışı hedefleme yolunda ilerlediğini gösteriyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak