Twitter Fotoğraflarına Eğlenceli Etiketler Geliyor

Twitter, GIF ekleme ve arama özelliğinin ardından şimdi de kullanımı artıracak ve Tweet’leri renklendirecek yeni bir özelliği deniyor. Tweet’lerde paylaşılan fotoğraflara gelen yeni etiket eklemeleri ile çizgi film karakterleri, sempatik ikonlar ya da emoji‘ler kullanılarak eğlenceli görseller ortaya çıkarmak mümkün olacak.

Özellik, yalnızca ünlülerin kullanımına açık olan Twitter Camera uygulamasının sunduğu imkanlara benziyor.

Örnekte de görüldüğü gibi, etiketler basit bir fotoğraf oluşturma arayüzüyle kolayca eklenebileceğe ve paylaşılabileceğe benziyor. Fotoğraflara etiket eklemesi yapabileceğiniz gibi fotoğraflara tıklayarak başka kullanıcıların aynı fotoğraflara nasıl eklemeler yaptığını da görebileceksiniz. Ayrıca Twitter’ın fotoğraflar için etiket ekleme önerileri de olacak.

Görünüşe göre etiketler basit bir düzenlemeden ziyade, kullanıcıların trend olan görselleri kendilerine göre yorumlayarak düzenleyecekleri ve viral etki yaratabilecekleri, etkileşimi artıracakları bir özellik olarak sunulacak. Twitter’ın, etiketleri sunacak ilk kanal olmadığını, Facebook ve Snapchat’te de kullanımda olduğunu belirtmekte fayda var. Görünen o ki, Twitter da kullanıcılarını bu renkli ve yaratıcı özellikle birlikte daha eğlenceli paylaşımlar yapmaya teşvik ederken, bir yandan da fotoğraf yarışlarında rakipleriyle arasındaki açığı kapamanın peşinde.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak