Twitter Moments ile Anı Yakala

Twitter, Facebook’un bir uygulaması ile aynı ismi taşıyan, fakat farklı işleve sahip bir özelliğini duyurdu: Moments! Twitter Moments (Anlar) ile artık gündemdeki konuları takip ettiğiniz kişilerden bağımsız, uzmanların ya da ünlülerin paylaşımlarıyla öğrenebileceksiniz. Twitter böylece anlık bir konunun ya da olayın detaylarını öğrenmek için en doğru adres olma yolunda ilerlediğini gösteriyor. Özelliğe telefonunuzda yer alan yıldırıma benzer işarete tıklayarak ulaşabileceksiniz. Gün içerisinde yeni gündem konuları oluştukça bu liste Twitter tarafından güncellenecek. Ayrıca eğlence ve spor gibi konuların yer aldığı daha pek çok konuya da buradan ulaşabileceksiniz.

Twitter, Moments’ın kullanımını şöyle anlatıyor;

  • Bir Moment’a tıkladığınızda bir başlık ve açıklamadan oluşan tanıtımı göreceksiniz.
  • Ekranı kaydırdığınızda konu hakkında görsellere, otomatik oynayan videolara, Vine videolarına ve GIF’lere ulaşacaksınız.
  • Ekrana bir defa dokunduğunuzda Tweet’in tamamına ulaşarak favorilere ekleyebilecek ya da RT edebileceksiniz. Çift dokunduğunuzda ise anında favorilere ekleyebileceksiniz.
  • Altta yer alan bardan da konu hakkında ne kadar Tweet olduğunu takip edebileceksiniz.
  • Ekranı aşağıda ya da yukarı kaydırarak o anki Moment’tan çıkarak rehber bölümüne geri dönebileceksiniz.
  • Bir Moment’tan çıkarken kendi takipçilerinizle görüşlerinizi ve incelediğiniz Moment’ı paylaşabileceksiniz.

Konu hakkında yeni bilgi ya da önemli Tweet’ler olduğunda Moment için güncelleme olacak. Siz de bu durumda en son girdiğinizden beri gelen bir güncelleme bulunuyorsa ekranınızın sağ tarafında bir mavi nokta göreceksiniz. Canlı maç skorları gibi çok sık güncelleme olan konuları ise takip etmeniz mümkün olacak ve yeni içerikle doğrudan akışınıza düşecek. Twitter, şu an Amerika’da az sayıda kullanıcının görebildiği Moments’ın ilerleyen zamanlarda daha da artacağını belirtiyor. Moments’ın farklı kullanım alanları ile bize sürprizler sunacağı da belirtiliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak