Twitter Video Özellikleri Yenilenirse!

Twitter yeni CEO’su Jack Dorsey ile hız kesmeden yenilenmeye devam ediyor. Twitter’in son yenilenme hareketi ise videolar konusunda. Herkesin işini kolaylaştıracak bu yenilikler, özellikle pazarlamacıların ve reklamcıların işine yarayacak gibi görünüyor.

Video Yüklemede Yeni Bir Seçenek

Artık masaüstü bilgisayarlar üzerinden videolarınızı Twitter’a kolaylıkla yükleyebileceksiniz. Böylece şimdiye dek süren mobil cihazlardan Twitter’a video yükleme zorunluluğu son bulmuş oldu.  Yalnız bu videolar için uymanız gereken 2 kural var: Paylaşılacak videonun 512 MB boyutunda ve en fazla 30 saniye uzunluğunda olması gerekiyor. Videonuz uzun ise sakın endişelenmeyin çünkü Twitter bunun için de size yardımcı oluyor. Yeni düzenleme aracıyla videonuzun uzunluğunu 30 saniyeye düşürebiliyorsunuz.

Peki, bu süreç nasıl işliyor? İşte adım adım video yükleme kolaylığı:

  • Sağ üst köşede bulunan “Tweet Oluştur” butonuna tıklayın.
  • Sol alt köşede bulunan “Media” butonuna tıklayın.
  • Masaüstü bilgisayarınızda kayıtlı videoyu seçin.
  • “Edit” penceresi ile yukarıda anlattığımız gibi videonuzu en fazla 30 saniye uzunluğunda olacak şekilde ayarlayın.
  • “Done” butonu ile video yükleme işlemini tamamlayın.
  • “Tweet” diyerek videonuzu paylaşın.

Video Reklam Hedeflemede Kolaylık

Twitter, reklamcıların işini de kolaylaştırıyor. Reklamcılar, paylaşacakları 6 saniyelik sponsor reklamlarının hangi hedef kitle ile buluşmasını istiyorlarsa yükleme öncesi birkaç kategori ile isteklerini belirtiyor.

Youtube ve Facebook üzerinden verilen video reklamlarının sağladığı yüzde 55 oranındaki gelirin aksine Twitter üzerinden yayınlanan video reklamları ile yüzde 70 gelir elde etmek mümkün.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak