Twitter’dan Yeni Güncellemeler


Twitter
biri web’de diğeri mobilde olmak üzere bu ay iki yenilik birden getirdi. Mobilde daha açıklayıcı olması ve daha kolay bulunabilmesi için trendler bölümünde bir güncelleme oldu.  Daha önceleri sadece hashtag’den ibaret olman trend konularının bu haliyle iyi anlaşılmadığını vurgulayan Twitter, her bir trendin altına açıklama alanları ekledi.

Bu kapsamda, mobilde daha önceleri  “discover” (keşfet) ve “activity” (etkinlik) sekmelerinde yer alarak öne çıkan konular listesi “search” (arama) sekmesinin altına taşındı. Bu gelişmeyle konuların hem açıklamasını hem de hakkında kaç tane Tweet atıldığını görmek mümkün hale geldi.

Web’de ise yine mobile benzer tasarımsal bir düzenlemeyle arama bölümünde sade bir arayüz kullanıcılara “merhaba” dedi.  Yeni arayüzle birlikte bazı sekmelerin de ismi değişti. Daha önceden “all” olarak gördüğümüz ve Tweet’leri kronolojik olarak veren sekmenin ismi “live” , kullanıcı hesaplarını gösteren “people” sekmesinin ismi de “accounts” oldu. Ayrıca daha önceleri hemen solda yer alan diğer arama özellikleri de “more options” sekmesinin altında yerini aldı.

Twitter, daha önce getirdiği “while you were away” gibi yeniliklere trendleri ve arama güncellemesini de ekleyerek amacının içeriklerin takibini kolaylaştırmak olduğunu tekrar vurguladı. Önümüzdeki günlerde bu konu üzerinde çalışmaya devam eden Twitter’ın daha fazla yenilikle karşımıza çıkacağının da sinyallerini almış olduk.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak