Twitter’ın Beklenen Özelliği “Yer İşaretleri” Geldi!

Biz de ne zamandır çok işimize yarayacak bir özellik bekliyorduk Twitter’dan. Hatta bununla ilgili bir yazımız da vardı. Uzun zamandır Facebook ve Instagram kadar sık özellik getirmiyordu Twitter aslında. Ama şimdi çok işimize yarayacak ve aslında çoğumuzun beklediği bir özelliği kullanıma sundu. Yer İşaretleri özelliği artık Twitter’da!

Yer İşaretleri özelliği aslında bir nevi Instagram’daki kaydetme özelliği. Bildiğiniz gibi Twitter’da kaybetmek istemediğiniz, çok beğendiğiniz ama insanlarla da paylaşmak istemediğiniz bir Tweet’i illa ki beğenmemiz gerekiyordu ya da birine mesaj ile göndermemiz. Bu da yine birileriyle paylaşmamız gerektiği anlamına geliyordu. Şimdi ise bu özellikle kendi beğendiğimiz Tweet’lerin koleksiyonunu yine kendimiz için yapacağız.

“Yer İşaretlerine Ekle” Butonu

Bu özelliği kullanmak için “beğen” butonunun yanındaki işarete tıklıyorsunuz ve “Yer İşaretlerine Ekle” butonuna basıyorsunuz. Daha sonra sol tarafta, yani menüde yine “Yer İşaretleri” bölümünden kaydettiğiniz Tweet’lere ulaşabiliyorsunuz. Tabii web sitede sağ yukarıda yer alıyor menü, hatırlatalım. Oradan da yine arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Oh be ne güzel özellik ama!

Twitter bazen içimizi döktüğümüz bir günlük, bazense en güncel haber kaynağı. Bir olay olduğunda Twitter’dan öğrenmek ve takip etmek oldukça kolay. O yüzden Twitter’ın yeri bizde bir başka… Umarız kendini bozmaz! Çünkü bu özellik bizim içimize çok sindi.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak