Artık Twitter’da 140 Karakterin Daha Çok Yeri Var!

Twitter’ın kullanıcılarını en çok zorlayan özelliği şüphesiz ki 140 karakter sınırlaması. Derdimizi 140 karaktere sığdırarak anlatmak için neler çekiyoruz neler…  Kişisel hesaplar bir yana, özellikle markalar için sosyal medyada içerik paylaşırken 140 karakter sınırına takılmak oldukça zor durumlar yaşatıyor. Birkaç ay öncesine kadar paylaşım yaparken verdiğimiz linkler bile 140 karakterden sayılıyor ve sosyal medya uzmanlarına büyük sıkıntı yaratıyordu. Neyse ki bu özellik birkaç ay önce yeni güncelleme sayesinde kalktı. Twitter yeni güncellemesini duyurdu!

Tweet atarken arkadaşlarımızı ya da kurumsal hesapları etiketlediğimizde ya da bir Tweet’e cevap verdiğimizde “@”  ile başlayan kullanıcı adı 140 karakterden düşülüyordu. Yeni güncelleme ile artık iletinin içinde “@” şeklinde mention’lama yer almayacak. İletilerin üzerinde kimlerin etiketlendiğini görebileceğiz. Bu sayede daha fazla karakter sayısına sahip olacak ve paylaşımlarımızı daha rahat yapabileceğiz. Bir Tweet’e yanıt verirken de kime yanıt verdiğimizi üstteki alandan seçip işaretleyebileceğiz.

Son güncelleme iOS, Android ve masaüstü sürümü için geçerli. Eğer hala telefonunuzda bu özelliği göremiyorsanız hemen güncelleme yapın.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak