Twitter’da Sohbetli Reklamını Yarat

Twitter’da “sohbetli reklamlar” dönemi başlıyor! Markaların tüketicileriyle konuşma fırsatı yakalayabileceği bu özel reklamlarla markaların sesi Twitter’da daha yüksek çıkacak.

Peki, bu reklamlarda süreç nasıl işliyor?

Şimdiye kadar markalar; ilgi uyandıran görsel, video ya da hashtag kampanyalarını Promosyonlu Tweet’ler aracılığıyla kullanıcılarla buluşturuyordu ve önemli ölçüde başarı da elde ediyordu. Fakat kullanıcıları sohbete çağıran özelleştirilebilir hashtag’lerin bulunduğu bu reklamlardaki “Call to Action (Harekete Geç)” butonuyla markaların başarı çıtası biraz daha yükselecek.

“Call to Action (Harekete Geç)” butonu tıklandığında açılan Tweet yazma kutucuğu, bir hashtag’in de içerisinde bulunduğu önceden hazırlanmış marka mesajıyla açılıyor. Kullanıcı bu Tweet’i istediği gibi düzenleyerek takipçileri ile paylaşabiliyor. Bu ilgili kullanıcıya teşekkür etmeyi bir borç bilen marka, hemen kullanıcıya bir Tweet de atabiliyor.

Kullanıcıların Twitter’da markalar hakkında daha fazla konuşmasını amaçlayan bu yeni reklamları ilk kullanan markalar arasında Samsung Canada yer alıyor. Tüm ülkelerde seçili bazı markalara açılan sohbetli reklamların başarısını kullanımı yaygınlaştıkça göreceğiz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak