Twitter’da Favori Butonu Yerine Beğen Butonu!

Twitter’da görmeye alıştığımız, “at fav’a bekle” gibi kendi tabirini de oluşturan “favori” butonu, yerini “beğen” butonuna bıraktı. Artık, Tweet‘lerin altında görmeye alıştığımız sarı yıldızın yerini, kırmızı kalp alıyor.

Twitter bloğunda yapılan açıklamada bu değişikliğin sebebinin kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlamak olduğu ve “favori” kullanımının gelecekte, özellikle de yeni kullanıcılar arasında, karışıklığa yol açacağı belirtildi. Açıklama; “pek çok şeyi beğenebilirsiniz ama her şey favoriniz olamaz” şeklinde devam etti. Blogda ayrıca, kalp simgesinin evrensel ve tüm kültürlere uygun olduğu belirtildi.

Kalp ikonu, Twitter dünyasına ilk girişini aslında Twitter’ın alt markalarından olan Periscope ile yaptı. Anime edilmiş sevimli kalpler, Periscope kullanıcıları tarafından çok sevilmişti. Twitter yetkilileri de kalpleri küresel topluluklarının ortak dili olarak kullanmak adına hem Twitter’a hem de Vine’a taşımak istediklerini belirttiler.

Twitter, sadece yıldız ikonunu “kalp” simgesi ile değiştirmekle kalmadı. Eskiden “favorite” olan ismini “like” olarak değiştirmesiyle de Twitter, artık Facebook’la aynı ifadeyi kullanmaya başlamış oluyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak