Twitter’da Promoted Stickers Dönemi

Twitter yeni ve farklı özelliği Stickers’ı haziran ayında duyurmuştu. Kullanıma açıldığından bu yana milyonlarca Tweet’te kullanıldığı belirtilen bu özellik için yapılan yeni duyuruyla Stickers için reklam dönemi başladı.

Yeni dönemle birlikte markalar kendileri için 4-8 arasında Sticker oluşturarak bunları kullanıcıların hizmetine sunabilecek. Kullanıcılar, etiket kütüphanesinden bu etiketleri seçerek kendi fotoğraflarına ekleyebilecekler. Etiketler kullanıcıların tüm arkadaşları tarafından görülebileceği gibi, hashtag özellliğine de sahip oldukları için arama yapılabilecekler. Markaya özel hazırlanacak eğlenceli etiketler, markaların kullanıcılara daha keyifli yollarla yaklaşabilmelerine fırsat sunacak.

Pepsi, konuyla ilgili Twitter ile iş birliğine giderek Promoted Stickers’ın ilk uygulayıcısı oldu. Bu sponsorlukla oluşturulan PepsiMoji kampanyasında yaklaşık 50 tane etiket tasarlanarak kullanıcıların kullanımına sunuldu. Bu iş birliği aynı zamanda Promoted Stickers’ın nasıl kullanılacağına dair de bir kılavuz görevi görüyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak