Twitter’da Tweet Kaydetme Zamanı!

Son zamanların en sevilen sosyal medya uygulamalarından Twitter herkesin de okuyabildiği, bir nevi günlüğümüz. Son dakika haberlerini dahi Twitter’dan öğreniyoruz ve çoğu komik paylaşımı orada bulabiliyoruz. Özellikle TT listesinden hangi konunun çok konuşulduğunu dahi anlayabiliyoruz. Şimdi ise Twitter’a gelecek olan yeni özellikten bahsedeceğiz.

“At Fav’a Bekle” Sona Eriyor

Bildiğiniz üzere Twitter’da “favorilere ekleme” ve “retweet etme” şeklinde 2 adet buton vardı. Retweet kendi profilimizde de o Tweet’in gözükmesini, favorilere ekleme ise beğenmemizi sağlıyordu. İnsanlar sonradan okumak istedikleri Tweet’leri favorilere ekleyerek kaydetme yoluna gitmişti. Zamanla favorilerin adı beğeni oldu ama bu ikinci kullanım amacı değişmedi. Fakat Twitter’da olmayan ama Instagram’da bile bulunan bir özelliğin eksikliğini çekenler Twitter’a kaydetme özelliğinin gelemsini istemekten asla vazgeçmedi.

Twitter’da beğendiğimiz Tweet’leri bir nevi kaydetmiş oluyoruz aslında, yani sonradan bulabiliyoruz beğen’e tıkladığımız Tweet’leri. Fakat bir sorun var; beğendiğimizde karşı tarafa bildirim gidiyor ve beğenmesek bile beğenmiş oluyoruz bir bakıma. Bazen bunun olmaması gereken ama yine de kaydetmek istediğimiz Tweet’ler olmuyor mu? Tabii ki oluyor! İşte kaydet bu derde tam bir deva!

Bazı Twitter çalışanlarının duyurduğu kaydetme özelliğinin videoları yayınlandı bile:

Ancak şu an aslında halen geliştirme aşamasında bu özellik. Hatta Twitter kaydet özelliği için sizin fikirlerinizi de istiyor ve sizden yorum bekliyor. Bunun için tek yapmanız gereken #SaveforLater hashtag’iyle Tweet atmanız. Bakalım bu özellik bizlere ne zaman gelecek?

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak