Twitter’dan Sağlık Sitelerine Yönlendirme

Kullanıcılar hemen hemen her konuda bilgi almak için sosyal medyaya başvurur oldu. Bu konulardan biri de sağlık! Artık doktora başvurmadan, sağlık reçetesini internetten topladığı bilgilerle kendisi yazan azımsanmayacak büyüklükte bir kitle var. Bu gerçekten yola çıkan Twitter, halk sağlığını yakından ilgilendiren bir yenilik hamlesi yaparak kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırma misyonuyla yeni bir araç geliştirdi.

Sosyal medya devlerinden Twitter, kullanıcıların son yıllarda oldukça tartışılan aşı konusunda doğru kaynaklardan bilgi alması için güvenilir sitelere yönlendirme yapacak.

Twitter, Amerika’da U.S. Department of Health & Human Services ile bir iş birliği yaparak artık Twitter üzerinde aşılarla ilgili araştırma yapan kullanıcıları vaccines.gov adlı internet sitesine yönlendiriyor. Çünkü aşıların hastalıklardan korunmada büyük yeri olduğuna inanıyor. Kullanıcılar bu hizmete, iOS ve Android cihazlar ile mobile.twitter.com üzerinden, Amerika’da İngilizce ve İspanyolca, Kanada’da İngilizce ve Fransızca dillerinde olmak üzere; İngiltere, Brezilya, Kore, Japonya, Endonezya, Singapur ve İspanyolca konuşulan Latin Amerika ülkelerinde ulaşabiliyorlar.

Yönlendirme, Twitter’ın bu alanda yaptığı ilk çalışma olarak öne çıkıyor. Hizmetin Türkiye‘ye ne zaman geleceği konusunda henüz bir bilgi yok. Umuyoruz ki kısa zamanda gelir ve kullanıcıları doğru sağlık kaynaklarına bir an önce yönlendirir.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak