Twitter’dan Instant Unlock Card Özelliği

Kullanıcıların üzerinde saatlerce, günlerce konuştuğu bir kampanya yaratmak; dijital kampanya yaratım sürecinde her markanın hayallerini süsler. Bu hayallere hizmet etmek için Twitter’ın ocak ayında test etmeye başladığı conversational ads (sohbetli reklamlar), yanına eklediği yeni özelliği Instant Unlock Card ile artık tüm markaların kullanımında.

Bilindiği gibi ilgi çekici video ve görsellerden oluşan sohbetli reklamlar üzerindeki “call to action” (harekete geç) butonu tıklandığında markanın belirlediği hashtag’in yer aldığı bir Tweet yazma ekranı çıkıyordu. Eklenen yeni özellik Instant Unlock Card ise sohbetli reklam aracılığıyla gönderdiğiniz Tweet sonrası, sizlere bir film fragmanına ya da soru cevap şeklinde özel bir içeriğe erişim imkanı sağlıyor.

Markaların kullanıcılarıyla başlattığı ve etkileşimi bir adım öteye taşıyacak Instant Unlock Card özelliği, birçok marka tarafından kullanılmaya başlandı. Bu cesur adımı atan markalardan olan AMC TV, Comic-Con etkinliğinde “The Walking Dead” dizisinin fragmanını yalnızca Instant Unlock Card ile Tweet atan kullanıcılarına sundu. CocaCola ise sosyal medya ünlülerini ve Instant Unlock Card’ı kullandığı #TasteTheFeeling hashtag kampanyasıyla 180 bin mention aldı.

Conversational ads (sohbetli reklamlar) ve Instant Unlock Card dostluğunun kullanıcıları dünya markalarına ne kadar yaklaştıracağını ölçümlemeyi dört gözle bekliyoruz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak