Videolar Twitter’da En Çok Hangi Zamanlarda İzleniyor?

Twitter’dan işletme sayfalarının çok işine yarayacak bir yenilik haberi geldi. Artık Twitter kullanıcılarının en fazla hangi zaman diliminde video izlediğini öğrenebileceğiz.

Kullanıcılarına en doğru içgörüleri sağlamak için yoğun biçimde çalışan Twitter, bu yöndeki ilk eserini tanıttı. Twitter içeriklerini tek bir platform üzerinden yönetmeye ve ölçümlemeye yarayan Media Studio üzerinde artık “Timing is Everything (Zamanlama Her Şeydir)” adlı yeni bir araç olacak. Bu araç, Twitter’daki kullanıcıların videoları hangi zamanlarda izlediğini ve etkileşime geçtiğini sıralayacak.

Peki, elimizdeki bu izlenme oranlarıyla ne yapabiliriz? Eğer video içeriklerimizden maksimum etkileşim, konuşulma ve izlenme sayısı bekliyorsak gerçekten çok güzel şeyler yapabiliriz. Mesela içeriklerimizi günün herhangi bir anı yerine en çok etkileşime geçilen saatlerde paylaşmak gibi…

Son olarak bu araçla ilgili çok önemli bir notu aklımızdan çıkarmamakta fayda var. O da bu grafiklerin organik takipçilerimizin videolarımızı en çok hangi zamanda izlediğini değil, Twitter kullanıcılarının genellikle hangi zamanlarda video izlediklerini açıklıyor olması.

Twitter’ın da söylediği gibi zamanlama gerçekten de her şey!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak