WhatsApp Business 1 Yaşında!

Ocak 2018’de işletmelerin hayatına giren WhatsApp Business, 1. yaşını yeni özelliklerle kutluyor.

Doğar doğmaz işletmelerin akınına uğrayan WhatsApp Business, 1 yılda 5 milyondan fazla işletme hesabına yuva oldu. Bu kadar talep görmesinin arkasındaki nedenlere bakarsak yalnızca işletmelerin müşterilerine hizmet etmelerini hızlandıran bir uygulama değil, işletmelerin büyümesine de destek olan bir uygulama olması diyebiliriz. Örneğin; Hindistanlı güneş gözlüğü markası Glassic, WhatsApp Business kullanmaya başladıktan sonra yaptığı yeni satışlarının %30’unun WhatsApp Business sayesinde olduğunu söylüyor.

WhatsApp Business da 1. yılını doldururken, şimdiye kadar elde ettiği başarıların üstüne yatmadı ve yeni yılını yepyeni özelliklerle kutladı. Artık, işletmelerin sıklıkla kullandığı bazı popüler özellikleri WhatsApp web ve masaüstüne de kullanabileceğiz. Peki, hangi özellikler bunlar?

  1. Hızlı Cevaplar: Bu özellik, işletmelere sıklıkla gelen mesajlara ortak bir cevap verilmesini sağlıyor. Daha önceden hazırladığınız hızlı cevaplardan birini seçmek için klavyedeki “/” tuşuna tıklamanız yeterli.
  2. Etiketler: Bu özellik de işletmelerin bağlantılarını ve sohbetlerini etiketlerle kategorize ederek daha kolay bulabilmesini sağlıyor.
  3. Sohbet Listesi Filtreleme: İşletmeler bu özellikle ise sohbetlerini filtrelerle yönetebiliyorlar. Okunmamış mesajları, toplu mesaj listelerini ya da sohbet gruplarını filtre yardımıyla kolaylıkla bulabiliyorlar.

İşletmelerin bu özellikleri web üzerinden kullanabilmeleri zamandan tasarruf ederek müşterilerine daha hızlı geri dönüş yapmalarını sağlayacak. 1. yıl dönümünü bu özelliklerle kutlayan WhatsApp Business, ilerleyen günlerde yeni özelliklerle işletmeleri müşterileriyle buluşturmaya devam edecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak