WhatsApp Durum Güncellemeleri Yeniden Hayatımızda

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, çıktığı günden bu yana milyonlarca kullanıcının adeta göz bebeği oldu. Hatta artık “Bana mesaj at.” demek yerine “Bana WhatsApp’tan yaz.” der olduk.

Sosyal medya kanallarının birbiri ardına yepyeni güncellemeler getirmesinden WhatsApp da geri kalmadı. Kısa bir süre önce Snapchat’in Stories (Hikayeler) özelliğinden esinlenerek kullanıcıların durum kısmında ileti yerine anlık görüntü ve video paylaşmasının önünü açtı. Bu güncelleme kimileri tarafından beğenilirken, bazıları bu özelliği hiç hoş bulmadı. Neredeyse tüm sosyal medya kanallarında Stories özelliği kullanılırken, WhatsApp’ın da bu alana katılması pek çok kişi tarafından gereksiz bulundu.

WhatsApp kullanıcılarının sesine kulak verdi ve metin halindeki durum paylaşımının geri getirileceğini duyurarak, sadık kitlesinin gönlünü yeniden kazandı. Anlık görüntü ve video paylaşım özelliğinin devam edeceğini de belirten WhatsApp, isteyenlerin eskisi gibi durum bildirimlerini metin olarak paylaşabileceğini duyurdu.

WhatsApp’ın son güncellemesiyle birlikte yeniden “meşgul, toplantıdayım, yalnızca Whatsapp” gibi durum bildirimlerini tüm iOS ve Android cihazlarda görebileceğiz.

Bildiğiniz üzere, önceden yazdığımız “WhatsApp’a da Stories Özelliği Geldi!” başlıklı yazımızda WhatsApp’ın durum yeniliğinden vazgeçip eski haline dönebileceğini belirtmiştik. Öyle de oldu. :)

 

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak