WhatsApp’ta İletilmiş Mesajlar Etiketinden Anlaşılacak!

Tüm dünyadaki en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, şimdi yeni bir özelliğini kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Artık, WhatsApp’ta size gönderilen mesajların başkasından iletilmiş olup olmadığını etiketinden anlayabileceksiniz.

WhatsApp, bu özellik sayesinde hangi mesajların size dışarıdan iletildiğini anlamanızın yanı sıra, birebir sohbetlerinizi ve grup mesajlaşmalarını takip edebilmenizi de daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor. Yeni özelliğin en öne çıkan kısmı ise; arkadaşlarınızın veya tanıdıklarınızın gönderdikleri mesajların orijinal olup olmadığını ya da başka birinden gelip gelmediğini bilmenize olanak sağlaması. Özellik, WhatsApp’ın son güncellemesi ile birlikte aktif hale geldi.

Uzun süredir güvenlik sorunlarıyla başı dertte olan Facebook’un sahibi olduğu uygulamanın, güvenlik tedbirlerini artırmak amacıyla böyle bir yola başvurduğunu tahmin ediyoruz. Ayrıca WhatsApp’ta bir mesajı spam olarak bildirebileceğinizi veya bir kişiyi istediğiniz zaman kolayca engelleyebileceğinizi de hatırlatalım.

 

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak