WhatsApp’ta Mevcut Konumunu Paylaş!

WhatsApp’ta Mevcut Konumunuzu Canlı Paylaşma Arayüzü

WhatsApp, son güncellemesi sayesinde kullanıcılara mevcut konumlarını gerçek zamanlı olarak paylaşma imkanı tanıyor. Buna, konum paylaşımının canlı yayınlanması diyebiliriz.

Mevcut konumunuzu gerçek zamanlı paylaşmak için öncelikle bir kişi veya grupla sohbet başlatın. Ardından sol altta yer alan “+” işaretine tıklayarak paylaşım seçeneklerine göz atın. Buradan “Konum” şıkkını seçin. Karşınıza çıkan haritanın hemen altında “Mevcut Konumu Paylaş” seçeneğini göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda karşınıza bir uyarı çıkacak. Uyarıda belirleyeceğiniz süre boyunca aktif olmadığınız süreler de dahil mevcut konumunuzun sohbet katılımcıları tarafından görüleceği anlatılıyor. Eğer bu koşulu kabul ediyorsanız ilerlemek için “Tamam” deyin. Başlamak için WhatsApp‘ın arka planda da konumunuzu görmesine izin vermeniz gerekiyor. Tüm bu işlemlerin ardından ne kadar süre konum paylaşımı yapacağınızı seçiyor ve “Gönder” seçeneğine tıklıyorsunuz. Dilerseniz paylaşımınızı bu süreden önce de sonlandırabilirsiniz.

Konum bilginiz gönderilirken uçtan uca şifreleme ile korunuyor, ayrıca konumunuzu kimlerin görüp göremeyeceğini de kontrol etmenize izin veriyor. Eğer sohbet grubunuzda birden çok kişi mevcut konumunu paylaşıyorsa herkes aynı anda haritada gözüküyor. Güncelleme hem Android hem de iOS kullanıcılarına sunulmuş durumda.

Henüz yorum yapılmamış

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.