WhatsApp’tan Gruplara Özel Gizlilik Ayarları

WhatsApp sihirli bir dokunuş ile grup sohbetlerine özel gizlilik ayarları üretti.

Arkadaşları, aileleri, iş arkadaşlarını ve daha fazlasını grup sohbetlerinde ağırlamaya devam eden WhatsApp, kontrolün kullanıcıların elinde olacağı yeniliklerle geliyor. Bundan böyle WhatsApp’ta yeni gizlilik ayarları ve bir gruba katılıp katılmayacağımıza kendimizin karar verdiği bir davet sistemi olacak.

Bu ayarları yapmak için Ayarlar bölümünü tıkladıktan sonra Hesap > Gizlilik > Gruplar sekmelerini tıklıyoruz. Bu adımların sonunda karşımıza üç seçenek çıkacak: Hiç Kimse, Kişilerim ve Herkes. “Hiç Kimse” seçeneğini aktifleştirdiğinizde katılacağınız tüm gruplar için onaylama davetiyesi alacaksınız. “Kişilerim” seçeneği, sadece rehberinizdeki kişilerin sizi ekleyebileceği anlamına geliyor. “Herkes” seçeneğinde ise adından da tahmin edebileceğiniz gibi dileyen herkes sizi gruplara ekleyebilecek.

WhatsApp’ın gruplara özel bu düzenlemeleriyle sizi gruplara eklemek isteyen kişiler, kişisel sohbet üzerinden gruba katılıp katılmamak istediğinize dair bir davet iletecek. Bu daveti 3 gün içinde onaylayabilirsiniz.

Şu an WhatsApp’ın son sürümünü kullanan bazı kullanıcıların hizmetinde olan bu yenilikler, birkaç hafta içinde tüm dünyada hizmete sunulacak.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak