Yakın Çevrenize Özel Instagram Hikayeleri

Instagram, sizin yöneteceğiniz bir yakın arkadaşlar listesi hazırlamanıza ve dilediğiniz hikayelerinizin sadece bu listeye görünmesini sağlamanıza izin veriyor.

Bu ihtiyaç neden doğdu?

Aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşan Instagram, artık oldukça kalabalık. Facebook’ta da 1 milyar sınırını aşınca başlayan akraba ve iş arkadaşı etkisi, Instagram’da da boy göstermişe benziyor. Bu durum, “Gençlerin Snapchat’ten fazla kullandığı Instagram, sıradanlaştığı ve en nihayetinde de terk edildiği bir senaryoya doğru mu gidiyor?” diye düşündürüyor. Daha önce aynı senaryoyu Facebook’ta yaşamıştık. Mecra, yakın arkadaşlar ve geliştirilmiş gizlilik kontrolü gibi özelliklerle gidişata dur demeye çalışmıştı; ancak başarılı olamadı. Bugün geldiğimiz tabloda Facebook, tarihinin en düşük büyüme rakamlarına sahip. Instagram‘ın yakın arkadaşlar özelliğinin ise neler başarabileceğini birlikte göreceğiz.

Size “özel” bir liste…

Listenizi, Instagram’da “Yakın Arkadaşlar” sekmesine dokunarak kendinize özel düzenleyebilir, dilediğiniz kişiyi ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz. Bu listeye sadece siz ulaşabilirsiniz ve yaptığınız ekleme çıkarmalar hakkında kimseye bildirim gitmez. Ayrıca, yakın arkadaşlarınızla paylaştığınız hikayelerinizin etrafında yeşil halka görünür.

Yakın arkadaşlar özelliği, tam kışa girdiğimiz bu günlerde Türkiye’de yayına alındı. Şimdi ise size kimlerin en yakın arkadaşınız olduğuna karar vermek kaldı.

 

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak