Focus ile Portre Modu Instagram’da!

Portre modu tutkunlarına müjde! Artık tüm telefonlar Instagram’da da portre fotoğraflar çekebilecek. Bildiğiniz gibi iPhone 7 Plus telefonlarımız harika portre fotoğraflar çekiyor. Herkeste 7 Plus yok, yani imrenmiyor değiliz… Instagram sağ olsun hepimizi sevindirmeyi iyi biliyor! Peki, nasıl kullanılacak bu portre modu?

Odakla ve Çek!

Instagram artık kameranıza alan derinliği katacak ve etrafı bulanıklaştıracak. Buna da portre modu diyoruz kısacası… Bilmeyenlere de kısa bir bilgi geçelim istedik. Bunu nasıl yapacaksınız? Focus modu ile. Şöyle anlatalım; “Boomerang” ve “Superzoom”u yaptığınız yerden yani hikaye ekranın alt tarafından “Focus” adlı modla fotoğraf çekerseniz, portre bir fotoğraf çekmiş olacaksınız. Tabii, odaklama için bir yüz gerekecek. Portre fotoğraf sevenlerin bitmek bilmeyen eğlencesi de böylece başlamış olacak! Bildiğiniz gibi hikayelerden çektiğiniz fotoğrafı galerinize rahatça kaydedebiliyorsunuz. Yani kendi profilinizde de post olarak paylaşabileceksiniz!

Bu özellik henüz kullanıma sunulmuş değil. Ne zaman gelir biz de bilmiyoruz. Ama sizler gibi biz de merakla bekliyoruz. Umuyoruz bu özellikle kaliteli ve güzel fotoğraflar ortaya çıkar, gözümüz gönlümüz açılır!

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak