Twitter İletişiminizi Planlamanın 3 Yararı

Markaların Twitter’da paylaşacakları iletileri önceden planlamalarının yararlarını sizler için sıraladık:

Markanızın Sesi Daha Güçlü Çıkar!

Markanız ne söylüyor, kendisini doğru şekilde ifade ediyor mu? Markanız, eğlenceli ve tutkulu bir dile mi sahip? Kurnaz ve profesyonel bir dile mi? Sevecen ve dost canlısı bir dile mi yoksa?

Çoğu marka, markalarının sesini doğru şekilde duyurabilmek için büyük çaba sarf ediyor. Bu nedenle tweet’lerinizi planlamak için ayıracağınız sürede, kendinizi daha motive bir şekilde ileti planlamaya verebilir ve doğru iletiler hazırlayarak markanızın sesinin güçlü çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Örneğin; eğer pazartesi günleri bir ya da iki saatinizi tweet planlamaya ayırırsanız markanızın sesini doğru şekilde iletilmesini kolaylaştırmış olursunuz. Çünkü son anda attığınız gelişigüzel hazırlanmış bir tweet’in doğru içerik olup olmadığından emin değilken; üzerinde yoğunlaşarak hazırladığınız bir iletiden kuşkunuz bile olmaz.

Daha Yaratıcı Olursunuz.

Sosyal medya içeriklerini planlayarak üretmenin önemini kavrayamamış birçok pazarlamacı, içeriklerin kendilerini tekrarlayan şeyler olduğunu sanıyor. Oysaki doğru planlamayla, kendini tekrarlamayan, yeni yaratıcı içerikler üretebilmeniz mümkün.

Eğer aynı anda birkaç tweet yazarsanız, kendinizi tekrarlamazsanız. Çünkü yazdığınız her şey gözlerinizin önüne serilmiştir ve tekrarlanmış iletileri anında fark edip kapı dışarı edebilirsiniz.

Stresiniz Azalır…

Fazla söze gerek yok; son ana sıkıştırılmış iletiler stresinizi artırır. İş yetiştirme telaşına girersiniz verimlilik ve yaratıcılığınız düşer; ortaya bir fiyasko dahi çıkabilir.

İletilerinizi planlamak size nefes aldırır, kendinizi gökyüzüne salınmış bir kuş gibi hissedersiniz. 

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak