360° Videolardan İlk Örnekler

2015’in başında Trendweek’te Youtube’un 360° videoları destekleyeceğini duyurmuştuk. Mart ayında formatın desteklenmeye başlamasından itibaren bazı markalar içeriklerinde farklılaşma olanağı yaratan bu fırsatı hemen değerlendirdi.

2015’in ilk yarısını tamamlamak üzereyken bugüne kadar markalar bu formatta neler çıkardı sizler için birkaç örnek derledik. Videoları düzgün izleyebilmek için Chrome web tarayıcısı ya da Android yazılımlı telefon kullanmanız gerektiğini hatırlatalım.

İlk videomuz yeniliklere açık maceracı ruhu yeni formatla kolaylıkla uyum sağlayan GoPro markasından. GoPro; kara, su ve havada gerçekleştirdiği farklı çekimleri tek videoda toplamış. Değişik açıdan mekanları deneyimlemek için birebir.

Bu da Marvel ve Samsung iş birliğiyle üretilen “Battle for Avengers Tower” adlı video. Marvel hayranlarına armağan olsun.

Formatın desteklendiği ilk günden hemen yayınladığı videoda Redbull ise F1 pilotu Sebastien Buemi ile Norveç’te pistlerin tozunu atıyor.

BONUS:

İsveç savaş uçağının içinden sizi göklere çıkaran bir 360° video…

Ne düşünüyorsunuz? 360° videoların ilk örnekleri beklentilerinizi karşıladı mı? Düşüncelerini yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak