Instagram Videolarınız İçin 7 Faydalı İpucu

Instagram videolarınızın etkileşimini artırmak istersiniz değil mi? Biz de öyle düşünüyoruz! İşte yine bu yüzden Instagram videolarınızın daha ilgi çekici olmasını sağlayacak birkaç tüyoyu sizler için burada topladık.
1. Hızlandırma ve Yavaşlatma
Videonuzun normal hızını değiştirerek etkileşimi artırabilrisiniz. Hızlandırılmış videolar daha enerjik algılanırken, yavaşlandırılmış videolar da merak duygusunu artıracaktır.
2. Parçalara Bölün
Videonuzu parçalara bölerek gün içinde peyderpey paylaşıp konuya olan ilgiyi uzun vadeye yayabilirsiniz. Bunu bir haftaya ya da aya da yayabilirsiniz.
3. Çalışanlarınızı Gösterin
Farklı sorulara cevap veren çalışanlarınızı marka yüzünüz yapabilirsiniz. Onlar kitlenizle iletişime geçerek sizi daha samimi bir marka haline getirecekler.
4. El Yazısını Değerlendirin
İster kendiniz yazabilir, isterseniz bir kaligrafi ustasını yeteneklerinden faydalanabilirsiniz. Marka mesajınızla uyumlu güzel bir sözün ya da logonuzun elle çizilişini izlemek hoş olmaz mı?
5. Kitlenizi Ekrana Taşıyın
Onlardan kendilerinin ürettiği (user-generated) videolar isteyin. Belirlediğiniz hashtag ile paylaşım yaparak ödüller kazanmalarını sağlayın.
6. Videolarınızın Renk Tonunu Koruyun
Sık kullandığınız bir renk filtresi belirleyin ve ondan uzaklaşmayın. Bu sayede video içeriğiniz daha bütünleşik duracak. Takipçileriniz tarzınızı benimseyip tanıyacak.
7. Fotoğraflardan Video Üretin
Instagram videoları döngüde oynadıkları için sadece bir öğenin hareket ettiği ilgi çekici videolar üretebilirsiniz. Bardağa sürekli  dökülen kahve gibi.
Kaynak: Simply Measured Social Video Cheat Sheet
Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak