Arkadaşlarınızla Facebook Canlı Yayını ve Diğer Yenilikler!

Facebook, kullanıcıların canlı yayınlara diğer videolara kıyasla 10 kat daha fazla yorum yaptığı verisini gördükten sonra, canlı yayınları öne çıkarmak için yeni fikirler üretmeye devam ediyor. Canlı yayınlara da yüz filtreleri uygulayabilme özelliğini duyurduktan sonra, canlı yayın esnasında arkadaşları konuk alma özelliğini hayata geçireceklerini de açıkladı.

Haberler, soru-cevaplar gibi kullanıcıların etkileşime geçme ihtimali yüksek olan canlı yayınların bu şekilde daha fazla izleneceği düşünülüyor. Daha önce sadece ünlü kişi hesaplarında kullanılabilen ama artık herkese açılan özellik, Live Viewers alanından seçtiğiniz izleyicilerinize davetiye göndermenizle kullanılabiliyor. Davet ettiğiniz arkadaşınızla, kamera dikey şekilde yayın yaptığınızda ekran içinde yeni ekran şeklinde, yatay yayın yaptığınızda ise yan yana iki ekran şeklinde ortak canlı yayın yapabiliyorsunuz.

Bu özelliklerin dışında bir başka duyuru ise Live Chat With Friends (Arkadaşlarla Canlı Sohbet) özelliği oldu. Artık, herkese açık bir canlı yayın devam ederken arkadaşlarınızı özel bir sohbete davet edebilecek, davet edeceğiniz arkadaşlarınızla ayrı bir pencerede sohbet edebileceksiniz. Böylelikle canlı yayın devam ederken, dilerseniz herkese açık sohbete dilerseniz de arkadaşlarınızla özel sohbetinize doyasıya devam edebileceksiniz.

Özelliklerin bazı ülkelerde test aşamasında olduğu, yaz aylarında ise tüm kullanıcılara açılacağı belirtiliyor. Bu özelliklerden şimdilik iOS kullanıcıları yararlanabilecek.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak