Artık Instagram’daki Takipçilerinizi Messenger ile Eşleştirebileceksiniz

Facebook, Messenger listenize Instagram takipçilerinizi de ekleyebileceğiniz yeni özelliğini kullanıma sundu. Eğer Instagram hesabınızı Messenger hesabınıza bağlamayı seçerseniz, Instagram‘daki kişilerinizi Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger’a aktarabiliyor. Özelliği kullanabileceğiniz sekme, Messenger’ın “Kişiler” sekmesinde, telefon rehberinizi Messenger ile senkronize etme seçeneğiyle birlikte görülmeye başlandı.

Özellik, “Instagram Hesabını Bağla” seçeneğine dokunduğunuzda, Messenger kişileri otomatik olarak Instagram’a ekleyebilmesinin yanında, Instagram kullanıcı adınızın ve hesabınızın da Messenger’daki diğer kişiler tarafından görülebilmesini sağlıyor.

Bu özellik ilk olarak Twitter’da ekran görüntüsünü paylaşan Jane Manchun Wong adlı kullanıcı tarafından fark edilip paylaşıldı. ABD dışında diğer ülkelerde de kullanılmaya başlanan özellik, bir kullanıcının daha hesapları eşleştirdiği ekran görüntüsünü paylaşmasıyla onaylanmış oldu.

2017 yılının Nisan ayından itibaren günde 375 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Instagram hikayeleri, Snapchat’i ikiye katlayıp her gün milyonlarca mesajlaşmanın olduğu çok büyük bir ağ haline geldi. Instagram’ın, ABD dışındaki başka ülkelerde de bağımsız bir uygulamaya dönüştüğü düşünülürse, Facebook’un kendi mesajlaşma ağı olan Messenger’ı büyütmek için neden bu yöntemi kullandığı daha anlaşılır bir hale geliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak