Ayarlanabilir Twitter Anket Süresi

Twitter’ın anket özelliği 2015’te tanıtılan, ancak kısa geçmişine rağmen çok kişinin kullandığı bir özellik oldu. Öyle ki Twitter, anket uygulamasının kullanıma açıldığından beri 1.7 milyarın üzerinde oy kullanıldığını belirtti.

Twitter yetkilileri de bu özelliğin ne kadar sevildiğini görmüş olsa gerek ki anket özelliğini kısa sürede geliştirme yoluna gittiler. Önce iki seçenekli olan anketi dört seçeneğe çıkardıklarını, şimdi de anketin aktif kalma süresinin değiştirilebileceğini duyurdular.

Twitter anketlerinin süresi başlangıçta 24 saatti. Bu sürenin, bir Tweet’in yaklaşık ömründen yola çıkılarak tespit edildiği düşünülüyordu, ancak bu durum tabii ki her içerik için geçerli değildi. Kısa sürede sonuca ulaşılması istenen ya da daha uzun süre nabız yoklamak istenen durumlar için 24 saat uygun olmuyordu. Duyurusu yapılan yenilikle beraber bu süre artık minimum 5 dakika maksimum 7 gün olacak şekilde ayarlanabilir hale geldi.

Bu özelliğin kullanımı ise oldukça basit. Tweet atar gibi anket sorusunu ve anket seçeneklerini girdikten sonra hemen altında yer alan kutucuktan içeriğiniz için yeterli olacağını düşündüğünüz süreyi girerek anketinizi başlatabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak