Çevrimdışı dijital dünya…

Herkesin birbiriyle iletişim kurmak için teknolojiden yararlandığı günümüzde, hapishanede yatan mahkumlar mektup ve telefon görüşmeleri ile sınırlandırılıyor. Facebook, Twitter ve Instagram kullanmaları kısıtlanarak toplumdan ve teknolojiden izole ediliyorlar. Eski bir mahkum tarafından düzenlenen Pigeonly ile akıllı telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflarınızı fotoğraf baskısı haline dönüştürebiliyor ve parmaklıklar arkasındaki arkadaşlarınız veya aileniz ile posta aracılığıyla paylaşabiliyorsunuz.

Şirketin FotoPiegon hizmeti sadece Facebook, Instagram ya da mobil cihazdan doğrudan yükleme olanağı sağlıyor. Fotoğrafı seçtikten sonra adres ekleyebiliyor veya sevdiğiniz kişinin lokasyonunu bulma aracını kullanabiliyorsunuz.

Görüntüler 24 saat içinde yüksek kaliteli kağıda basılarak birkaç gün içinde ücretsiz olarak mahkuma teslim ediliyor. Kullanıcılar ücretsiz en fazla 5 fotoğraf gönderebiliyor. Milyonlarca ABD vatandaşının Pigeonly sistemini kullanması hedeflenirken, aynı hizmeti çevirimiçi servisleri kullanamayan yaşlı ve çocuklar için de kullanması bekleniyor. Sizce çevrimdışı dijital dünyaya sorunsuz çözüm getirmenin başka yolları da var mı?

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak