Evcil Hayvanlar Tinder’a Gelirse

Hayvan sahiplenme organizasyonu ADA, SanchoBBDO reklam ajansıyla çalışarak Tinder’da yürütülen bir kampanya tasarlamışlar.

Tinder adlı mobil çöpçatanlık uygulamasını daha önce duymadıysanız kısaca anlatalım. Uygulamaya girenler Facebook hesaplarını bağlayarak fotoğraflarını yüklüyor ve belli bir bölgedeki kişilerin fotoğraflarına bakıyor. Karşınıza gelen eşleştirmeyi beğenirseniz sağa çekerek kabul ediyor, beğenmez de pas geçmek isterseniz sola çekerek reddediyorsunuz. Beğendiğiniz kişilerden biri eğer sizi geri beğenirse, eşleşme gerçekleşiyor. Ardından karşılıklı sohbet seçeneği açılıyor ve isterseniz ilişkiyi gerçek hayatta devam ettirebiliyorsunuz.

TinderPet adlı kampanyanın çalışma şekli çok sevimli. Tinder’a girenlerin yalnız olduğu ve arkadaş aradığı gerçeğinden ilerleyen ajans, sahiplendirilmeyi bekleyen hayvan profilleri yaratmış ve onları kişilerle iletişime sokmuşlar. Kampanya sayesinde hayvan sahiplenme oranı %45 artmış ve resmi konan tüm hayvanlar kendilerine sıcak bir ev bulmuşlar.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak