Tinder Özelliğiyle Yeni Bir Facebook

Son zamanların sosyal medya devi Facebook, Instagram’ı da bünyesine alarak oldukça başarılı bir dönem geçiriyor. Snapchat’e benzer özellikleriyle de gündeme gelen Facebook dur durak bilmiyor ve şimdi de Tinder’a göz dikiyor.

Çöpçatanlık Peşinde mi?

Tinder bildiğiniz üzere bir çöpçatanlık uygulaması ve Facebook da aynı hizmeti vermek için kolları sıvadı bile! Facebook şubat ayında “Discover people” isimli bir özelliği sunmuş ve insanların daha fazla kişiyle arkadaş olmasının önünü açmıştı. Şimdilerde ise insanları yakınlaştırma çabası içinde. Merak etmeyin; özellik şu an yalnızca Toronto ve Yeni Zelanda’da test aşamasında. Facebook’ta birbirleriyle arkadaş olan kişiler, bu yeni özellik ile karşılıklı gelen taleple birbirleriyle eşleşecek ve aralarındaki ilişkiyi arkadaşlıktan farklı bir boyuta taşıyabilecek.

İlk başta bu özelliğin Messenger bağlantılı olacağı söylendi fakat daha sonra Facebook bu haberi yalanladı. Özellik Messenger’dan bağımsız olacak ve kullanıcılar sitede daha çok vakit geçirmeye başlayacak. Facebook bu özelliğiyle Tinder’ı da düşürür mü dersiniz? Olur mu olur!

 

Henüz yorum yapılmamış

Bir Yanıt Bırak